Romantické dřevěné sochy vyřezávané motorovou pilou

Práce vytváření soch z dřeva lze rozdělit do několika etap, během kterých budete potřebovat pouze motorovou pilu. Jde o nový směr vytváření efektních zahradních soch. První etapa je přípravná. Musíte se rozhodnout, co přesně chcete dělat. Myšlenka na vytvoření sochy může vzniknout mnoha různými způsoby – někdy je to výsledek dlouhého hledání a někdy na vás myšlenka doslova spadne jako sníh na hlavu. Mnozí naleznou inspiraci při sledování filmů, čtení knih, mluvení s přáteli, někdy prostě ve snu. Velkou pomoc může poskytnout návštěva uměleckých výstav a literatury o umění. Pochopitelně nejde o kopírování již vytvořených děl, jen nahromaděný objem informací často vede k narození vlastního původního nápadu.

Návrh dřevěné sochy

Takže máte nápad. Nyní je třeba vytvořit náčrty. Málokdo vezme motorovou pilu a začne řezat a řezat až vytvoří unikátní dřevěnou sochu. Mohou existovat různé způsoby. Záleží na vaší prostorové představivosti. Pokud si dobře uvědomujete tvar, který vytváříte, můžete se omezit na skicu ve dvou projekcích. Pokud se chcete pokusit o složitější výtvor, můžete vytvořit model, který představí základní proporce s detaily. Povětšinou si umělci vystačí s podrobným nákresem.

Někdo hledá nápady a někdo jde pro hotovou sochu

Kde? Do Nekoře nedaleko Orlických hor, kde řezbář Radim Sibera tvoří fantastické dřevěné sochy motorovou pilou. Pod jeho nástrojem ožívají andělé, sochy Moai, zvířata, fantazie je bezbřehá. V roce 2015 jste se mohli s jeho tvorbou seznámit i v populárním pořadu na Primě, Vychytávky Ládi Hrušky. Jednoho se pustil do vyřezávání slonů pro štěstí, které věnoval do dražby osobnostem jako je Daniel Hůlka, Lucie Bílá, Michal David a další. Nyní je řada na vás, pokud toužíte po originálním dárku pro své blízké.

Scroll to top