LINEÁRNÍ VEDENÍ

 

Poptejte jakékoliv lineární vedení.

Připravíme nabídku ušitou na míru přesně pro vaši aplikaci.

 

Výrobci lineárních vedení

Nabízíme vedení těchto výrobců: INA, SKF, THK, HIWIN, SCHNEEBERGER a další...

Většinu lineárních vedení jsme schopni zajistit za cca 2-3 pracovní dny.

 

-

POPTEJTE LINEÁRNÍ VEDENÍ

volejte NONSTOP službu - tel.: 603 905 665 -

nebo vyplňte formulář:

 

Jak funguje lineární vedení

Lineární ložiska se obecně skládají z podložky, kolejnic a pouzdra s kuličkami nebo válečky. Systém nese zatížení v pohybu po kolejnicích, které jsou většinou přímé. Délka kolejnic je omezená pouze použitým pohonem. Trvanlivost lineárního vedení je daná celkovým zatížením a požadovanou rychlostí. Kolejnice mohou mít jakýkoliv profil - ty nejjednodušší jsou ploché s obdélníkovým průřezem, dále kulaté tyče nebo složitější profily s leštěným povrchem. Po kolejnicích se pohybují většinou kuličky (lineární kuličkové vedení) nebo válečky.

Rozdělení dle velikosti

Lineární vedení se vyrábějí v miniaturním provedení, které je určeno například pro přesouvání biologických sklíček pod mikroskopem, ale i velká průmyslová ložiska například ve vstřikovacích lisech. Taková musí zvládnout zatížení několika tun.

Lineární vedení se ale používají i v běžném životě například pro výsuvné šuplíky nebo jiné pohyblivé úložné plochy. V těchto případech se jedná o lehké výsuvy s kuličkami na lisovaných ocelových kolejnicích.

Pro větší zatížení se používá větší počet kolejnic anebo více cirkulujících kuliček. Můžete si vybrat z desítek různých variant.

Kluzné a valivé lineární vedení

Další možné rozdělení vedení je možné z hlediska principu posunu. Kluzné vedení - zde se díly po sobě jen smýkají - kloužou. Valivé vedení funguje lépe pomocí kuliček nebo válečků (snižuje se tření).

Příslušenství pro lineární vedení

Důležitým příslušenstvím jsou prachové krytky a stěrače, které zajistí čistou kolejnici před posuvnou jednotkou a naopak zamezují dostat se dovnitř nečistotám, které by mohly poškodit pohyblivé prvky. Dále, aby mazivo zůstávalo tam, kde je ho třeba.

Jaké lineární vedení je to pravé pro vás?

Rádi vám poradíme s výběrem toho nejlepšího lineárního vedení pro vaši aplikaci. Je třeba vědět požadovanou tuhost, zatížení, rychlost posuvu a potřebnou přesnost. Je dobré i zvážit v jakých intervalech je možné provádět pravidelnou údržbu...

Potřebujete lineární vedení?

Ať už potřebujete kvalitní vedení pro jakýkoliv automatizovaný provoz nebo si doma vyrábíte formátovací pilu...

V každém případě jsme tu pro vás!

POPTEJTE LINEÁRNÍ VEDENÍ

Scroll to top