Proč mít vrtanou studnu?

V dnešní době neustále rostou ceny energií, a to platí samozřejmě i o ceně vody. Nebude tomu jinak i v letošním roce, kdy už je avizován nárůst vodného a stočného. Ceny se mohou vyšplhat až k 90 Kč za kubík vody. Ceny se samozřejmě liší od dané lokality, jiná je cena v Praze a jiná v jižních Čechách. Řešení jak ušetřit a ulevit tak rodinnému rozpočtu je pokusit se o získání vlastního zdroje pitné vody, a to v podobě vlastní vrtané studny, samozřejmě v případě, že vlastníte pozemek, na kterém lze studna vybudovat. Vrtaná studna je tak ideálním řešením a cestou k úspoře.

Výhody vrtané studny

Mezi výhody vrtané studny patří šetrnost k okolí a okolní vegetaci, jelikož nedochází k poškození jako u kopané studny. Jde o nezávislý vlastní zdroj pitné vody, který vám ušetří nemalé finanční prostředky, a to dokonce i s investicí, která se vyznačuje rychlou návratností. Vrtaná studna garantuje stálý přítok vody i v době srážkového minima, její provedení je velmi rychlé a snadné, trvá pouze jeden až dva dny.

Mnohdy jsou i s realizaci spojené služby zdarma, jako je vyhledání pramene, čerpací zkouška nebo vypažení PVC s atestem pro pitnou vodu a samozřejmě i poradenský servis. Proto neváhejte a srovnejte výhody a nevýhody vlastní vrtané studny a získejte tak pro svou rodinu čistou vodu bez jakýchkoliv chemických úprav.

 

Scroll to top