Jak vyzdobit dům na Vánoce?

Vánoční výzdoba bytu by neměla být spontánní a bez nápadu. Připravte si předem všechny materiály, plán projektu, ujistěte se, že pro každé příslušenství jste našli vhodné místo v interiéru. Vytvoření harmonického a příjemného designu s vánoční tématikou je jednoduché, přesto proces vyžaduje přípravu. Nejvýraznější a stylové ozdoby, si můžete koupit nejen v obchodě, ale také vyrobit vlastníma rukama s použitím běžně dostupných materiálů. Pustíme se do výzdoby, ať letos předčíte všechny své známé a sousedy.

Materiály pro vánoční výzdobu bytu

Nový bytový dekor začíná s výběrem materiálů ideálních pro vytvoření slavnostní atmosféry. V první řadě soustředíme svou pozornost na výzdobu vánočního stromečku, kdy se používají standardní dekorace, jako baňky, stuhy, vánoční osvětlení a řetězy, kolekce, figurky s vánoční tématikou, prskavky apod.   Ale je možné zdůraznit výzdobu stromečku, interiéru a venkovního prostředí s pomocí jiných materiálů. Pro dekoraci můžete použít příkladně plastové lahve. Plast – praktický a snadno použitelný materiál pro svícny, prvky pro girlandy, malé figurky, poslouží i k mini-vánočním stromečkům k dekoraci svátečního stolu. Lze použít k výzdobě i výrazný textil nebo použít plst: můžete si ušít vánoční hračky či věnce s prvky vánoční tématiky. Vánoční osvětlení najde své uplatnění i venku.

Trendy výzdoba – mini dekorace

Velmi módní je letos používání mini ozdob. Obyčejné korálky se mohou použít jako prvek dekoru. Drobné doplňky jsou ideální pro zdobení malých umělých vánočních stromků. Stačí rozsypat korálky na stůl pod vánoční stromeček a hned máte zajímavou výzdobu, s ohledem na to, že se dají perličky navlíkat do různých tvarů.  Stačí obyčejnou baňku natřít lepidlem a posypat perličkami, flitry nebo umělým sněhem. Takto zkrášlené baňky spolu s bonbony, sušenkami a ovocem nemusí viset jen na větvích stromku, ale také na stuhách zavěšených na zdi, polici apod.

 

 

 

 

Scroll to top