Automatické zavlažování vám v zahradě ušetří čas i peníze

Zahrada je v letním období v rozpuku, kdy žel trpí i nedostatkem vody. A pokud nechcete o své rostliny a trávníček přijít musíte ji pravidelně zavlažovat. Je to na vás. Zda si vystačíte s konvemi či hadicí, nebo přistoupíte k závlaze zodpovědně a pořídíte si automatický zavlažovací systém. Proč doporučujeme automatické zavlažování? Protože má spoustu výhod. V první řadě poskytne vaší zahradě jen tolik vody, kolik potřebuje. Takže šetříte nejen svůj čas, ale i drahocennou vodu – bude zavlažování rovnoměrné na celém vytyčeném prostoru. Zavlažovací systém má dvě chytré drobnůstky. Díky snímači půdní vlhkosti a dešťovému senzoru dostanou rostliny vodu v optimálním množství.

Jak si správně vybrat?

Na výběr máte dva zavlažovací systémy – nadzemní a podzemní systémy. Na malou travnatou plochu je ideální mobilní nadzemní systém, o větší a složitější plochy se nejlépe postará podzemní závlaha. Tady není na výběr, chcete-li zavlažovače skryt pod povrch. Při instalaci podzemní závlahy nedejte na rady svých sousedů, ale raději si sjednejte schůzku s odborníkem. Na vypracování cenového návrhu je potřebný plán zahrady s vyznačením všech ploch. Pokud je to problém, nechte si zhotovit nákres v měřítku 1: 100, přichází na řadu určit zdroj vody. Po odsouhlasení projektu a cenové nabídky začne samotná instalace. Máte-li dům se zahradou velkou do 500 m², počítejte, že montáž automatické závlahy potrvá 2-4 dny.

Jak vybrat dodavatele

Prvním ukazatelem je, co nejnižší spotřeba vody, ke snížení provozní režie. Instalovat lze nejen nový zavlažovací systém, popřípadě je možné rekonstruovat i starý.  Hledejte dodavatele, který nejen nainstaluje automatickou závlahu, ale taktéž ji nastaví s přihlédnutím na vaše terénní podmínky a poradí jak celý systém správně zazimovat, aby byl funkční co nejdéle.

 

Scroll to top