Foukaná izolace

 

Zateplit objekt lze několika způsoby, jedním z nich může být právě foukaná izolace. Jde o velmi oblíbený typ zateplení pomocí foukané minerální izolace s cenovou dostupností a vysokou efektivitou a rychlou návratností. Foukaná izolace se používá na zateplení strojů, podkrovních šikmin nebo sádrokartonových podhledů nebo příček. Jde o způsob zateplení, který s sebou nese i nízkou návratnost investice, tudíž se její realizace opravdu vyplatí.

Proč foukaná, minerální a tepelná?

Foukaná izolace proto, že jde způsob nanášení na místo určení pomocí foukání foukacím strojem v rozmělněném stavu. Dochází tak k výbornému krytí na všech místech a tím tak vzniká ucelené vyplnění všech dutin. Jde o rychlou a bezodpadovou metodu zateplení.

Minerální izolace proto, že se používá minerální vata, která má výborné vlastnosti a dlouhou životnost, je nehořlavá a odolná vůči okolním vlivům, jakou jsou škůdci, hniloba. Minerální vata nenavlhá, nemění svůj tvar a má vynikající tepelné izolační vlastnosti.

A tepelná izolace proto, že foukaná izolace dokáže výborně tepelně izolovat za nízkou pořizovací cenu, což je optimální pro zateplení dutých a vodorovných prostor, např. střešní dutiny apod. Dle statistik uniká nejvíce tepla právě ze střešních prostor.

V dnešní době jsou největší náklady rodin vynakládány na vytápění domu. Ceny energií neustále rostou. Až 75% nákladů jde na veškeré energie.

 

Scroll to top